KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17023250
nr 1702 3250
Harry Thomse
(1903-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937, fjällandskap. Olja på pannå, 44x60 cm, yttermått inklusive ram: 59x75 cm
Harry Thomse, svensk målare född 1903, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 19 maj 2025
kl 20:13:23
100 kr
150 kr